ایمیل مارکتینگ چیست

ایمیل مارکتینگ چیست؟ تکنیک های ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ (ایمیل مارکتینگ) یا ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ است که اهمیت ویژه ای در بازاریابی محتوا دارد.

بازاریابان دیجیتال، هر زمان که بخواهند یک استراتژی محتوایی برای یک کسب و کار ایجاد کنند، باید به این سوال پاسخ دهند که چه موقعیتی را می خواهند برای ایمیل مارکتینگ بگیرند.

مجموعه مکمل آموزش بازاریابی ایمیلی سعی دارد به برخی از سوالات کلیدی در این زمینه پاسخ دهد.

تفاوت بین تبلیغات ایمیلی و بازاریابی ایمیلی چیست؟

بسیاری از ما از بازاریابی ایمیلی و تبلیغات ایمیلی مترادف استفاده می کنیم.

اما بازاریابی ایمیلی یا ایمیل مارکتینگ بسیار گسترده تر از تبلیغات ایمیلی است.

در تبلیغات ایمیلی شما پیام تبلیغاتی خاصی دارید و می خواهید آن را از طریق ایمیل برای افراد زیادی ارسال کنید. در چنین مواقعی حتی می توانید اصول اخلاقی را زیر پا بگذارید و با خرید ایمیل بانک این کار را انجام دهید.

اما وقتی از بازاریابی ایمیلی صحبت می کنیم، منظورمان ارتباط طولانی مدت و دو طرفه با مشتریان بالقوه و بالفعل است. این رابطه با اجازه مشتری شروع می شود و با رضایت او ادامه می یابد. در عین حال پیام هایی که رد و بدل می شود فراتر از پیام های تبلیغاتی است.

هدف از ایمیل مارکتینگ چیست؟

اگر درس ایمیل مارکر یا اسپمر را بخوانید، درک بهتری از مفهوم در این زمینه خواهید داشت. همچنین با مطالعه دوره انواع ایمیل ها در ایمیل مارکتینگ، عمق و وسعت این زمینه برای شما آشکارتر می شود.

چگونه یک لیست ایمیل ایجاد کنیم؟

وقتی تاکید می کنیم که در ایمیل مارکتینگ یک رابطه دو طرفه مبتنی بر رضایت شکل می گیرد، طبیعی است که از خود بپرسید چگونه باید ایمیل های مخاطبان و مشتریان را جمع آوری کنم؟

من لیستی از هزاران، ده ها هزار، حتی صدها هزار نفر می خواهم که با آنها ارتباط ایمیلی دارم و از آنها راضی هستم.این کار آسان به نظر نمی رسد.

آموزش ساخت لیست ایمیل به این سوال می پردازد و در آنجا سعی می کنیم نکات مربوط به روش های جمع آوری ایمیل و موضوعات رضایت مشتری را مرور کنیم.

خبرنامه های خوب چگونه طراحی می شوند؟

یکی از ابزارهای ایمیل مارکتینگ، خبرنامه الکترونیکی است. این بدان معناست که یک شرکت در فواصل زمانی معین (مثلاً هفتگی یا ماهانه) خبرنامه ها را به صورت ایمیل برای مخاطبان خود ارسال می کند.

جنبه کار بسیار جذاب است: شما مرتباً برای مخاطبان خود پیام می فرستید و برند خود را به آنها یادآوری می کنید. همچنین گاهی از این طریق فروش، تخفیف و جشنواره را به آنها اطلاع می دهید.

اما اجرای پروژه خبرنامه ایمیلی اصلا آسان نیست. بسیاری از ایمیل ها هرگز باز نمی شوند. افرادی که ایمیل را باز می کنند ممکن است از محتوا راضی نباشند و ممکن است دوباره ایمیل را باز نکنند.

بنابراین طراحی یک خبرنامه خوب دارای جزئیات زیادی است که صرف نظر از آنها می تواند این پروژه را با شکست مواجه کند.

یکی از درس های ایمیل مارکتینگ ما به این موضوع اختصاص دارد:

 

خبرنامه الکترونیکی چیست؟ چگونه خبرنامه موفق تری داشته باشیم؟

معیارهای سنجش اثربخشی ایمیل مارکتینگ چیست؟

طیف گسترده ای از شاخص ها برای اندازه گیری اثربخشی ایمیل مارکتینگ تعریف شده است.

برای یافتن طیف گسترده ای از شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) مربوط به بازاریابی ایمیلی، کافی است در گوگل برای KPI های بازاریابی ایمیلی جستجو کنید.

ما درسی از مجموعه آموزشی ایمیل مارکتینگ را به این شاخص ها اختصاص داده ایم:

نتایج ارسال ایمیل در بازاریابی ایمیلی را تجزیه و تحلیل کنید

از کدام پلتفرم ایمیل انبوه باید استفاده کنم؟

اگر «نرم افزار ایمیل مارکتینگ» یا «ایمیل انبوه» را به زبان فارسی جستجو کنید، با انبوهی از ارائه دهندگان خدمات مواجه خواهید شد که همگی در یک زمینه خاص با یکدیگر رقابت می کنند: مراقبت از خدمات ایمیل مارکتینگ شما.طبیعتا قیمت این خدمات متفاوت است. در نتیجه، بسیاری از شرکت ها اغلب در مورد همه این ارائه دهندگان خدمات پرس و جو می کنند، با هم قیمت می دهند و یک سرویس را انتخاب می کنند.

با این حال، پارامترهای زیادی وجود دارد که هنگام خرید خدمات ایمیل مارکتینگ باید آنها را در نظر بگیریم.

یکی از درس های ما فقط این سوال را پوشش می دهد و به شما کمک می کند تا عوامل تصمیم گیری را هنگام انتخاب یک سرویس ایمیل انبوه درک کنید:

کدام سرویس را برای ارسال ایمیل و خبرنامه انبوه انتخاب کنم؟

آداب ایمیل
ارسال ایمیل از یک شخص به فرد دیگر دشوار است، به عنوان مثال ایمیل مارکتینگ.

اما از طرف دیگر وقتی در متمم ایمیل مارکتینگ داریم، از ما نیز انتظار می رود نکاتی را در مورد اصول اخلاقی و حرفه ای در ارتباطات ایمیلی بیان کنیم. به همین دلیل، ما درسی را به آداب ایمیل اختصاص داده ایم.

اگر فکر کردن به این درس به عنوان زیرمجموعه ایمیل مارکتینگ در ذهنتان سخت است، هنگام خواندن آن، فرض کنید در حال خواندن درسی از زیر مجموعه مهارت های ارتباطی هستید.

چه دوره های دیگری در مکمل به عنوان مکمل ایمیل مارکتینگ در نظر گرفته می شود؟
پاسخ به این سوال بسته به هدف شما از بازاریابی ایمیلی متفاوت است.

اگر از کارهای ساده ای مانند ایجاد لیست ایمیل و ارسال یک خبرنامه راضی هستید، این درس های ایمیل مارکتینگ (ذکر شده در انتهای این مقاله) کافی خواهد بود.

اما اگر می‌خواهید به پتانسیل ایمیل مارکتینگ خود برسید، درس‌های زیر نیز می‌توانند به شما کمک کنند:

استراتژی محتوا
تولید محتوا
مدیریت ارتباط با مشتری (به ویژه مدل IDIC).