خرید بک لینک و تاثیر آن بر سئو

بک لینک و تاثیر آن بر سئو

 

 بک لینک و تاثیر آن بر سئو ، تقریباً همه وب مسترها در حال حاضر تأثیر منفی دارند خرید بک لینک آنها با سئو آشنایی دارند و لینک های بی ربط زیادی دریافت می کنند.

یکی از رایج ترین سوالاتی که توسط خوانندگان وبلاگ بلاگیما پرسیده می شود این است که “خرید بک لینک از سایت هایی با رتبه صفحه بالا چه تاثیری دارد؟” گوگل چگونه متوجه می شود که پرداخت شده است؟ “

پاسخ به این سوال بسیار آسان است، خرید بک لینک کار درستی نیست! اگر به دنبال جایگاه خوبی در نتایج گوگل هستید و برنامه بلندمدتی برای کسب و کار خود دارید، خرید بک لینک راه خوبی نیست زیرا ممکن است در آینده با مشکلات جدی مانند جریمه سایت توسط گوگل مواجه شوید.

به زبان ساده، بک لینک به صفحه یا سایت شما توسط گوگل به عنوان رای مثبت کاربران یا سایت های دیگر شناخته می شود. هرچه رای بیشتری کسب کنید، شانس شما برای برنده شدن در انتخابات گوگل بیشتر می شود.

گوگل به صراحت اعلام کرده است که خرید بک لینک برخلاف سیاست های این سایت بوده و تخلف محسوب می شود.

مشکل از آنجا شروع می شود که کاربران معتقدند با خرید رای می توانند موتور جستجو را فریب دهند و در این انتخابات پیروز شوند، اما نظارت گوگل بر خرید بک لینک بسیار پیچیده و قدرتمند است .گوگل به سایت ها در مورد تاثیر منفی خرید بک لینک هشدار می دهد

چگونه بک لینک ها بر نتایج گوگل تاثیر می گذارند

 بک لینک و تاثیر آن بر سئو ، اگر بک لینک شما از یک سایت معتبر با رتبه صفحه بالا باشد، مطمئنا تاثیر بیشتری بر سئوی شما خواهد داشت. این امر منجر به خرید بک لینک از سایت های قدرتمند و با قیمت بالا در چند سال گذشته شده است.

گوگل موضوع سایت را بر اساس کلمات اطراف لینک تعیین می کند.

به عنوان مثال، بسیاری از سایت ها در صفحات خود به آمازون اشاره می کنند که معمولاً در جملات خود کلمه “کتاب” وجود دارد.

بنابراین، با جستجوی این کلمه در گوگل، خواهید دید که آمازون پس از Google Bookstore در رتبه دوم قرار دارد، اما برای یک سایت آمازون با این اندازه و قدرت، کلمه “cars” به عنوان کلمه کلیدی شناخته نمی شود زیرا لینک ورودی خوبی ندارد. به آن

در نتیجه خرید بک لینک فقط در مورد سایت ها برای سایت شما موثر خواهد بود معتبر و مرتبط با کسب و کار خودت باش. همچنین باید به کلمه یا عبارت مرتبط یا انکر تکست و کلمات اطراف آن توجه ویژه ای داشته باشید.

زیرا بک لینک های شما روی کلمه کلیدی در نتایج گوگل تاثیر می گذارد و نه همه کلماتی که به عنوان هدف خود انتخاب کرده اید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم مقاله متن بدنه چیست در سایت آکادمی وبسیما را مطالعه فرمایید.

گوگل خریدهای بک لینک را تشخیص می دهد

 بک لینک و تاثیر آن بر سئو ،گوگل راه های مختلفی برای پیدا کردن بک لینک هایی که وب سایت ها می خرند دارد.

مهمترین آنها تیم ویژه گوگل برای مبارزه با این پدیده است که وظیفه ای جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایت های فروش لینک ندارد.

اگر سایت مناسبی برای خرید بک لینک پیدا کردید، دلیلی وجود ندارد که تیم گوگل آن را تشخیص ندهد.

شاید فکر کنید کارمندان گوگل زمان کافی برای بررسی همه سایت ها و صفحات و تصمیم گیری در مورد اینکه کدام سایت ها بک لینک می فروشند را ندارند، که البته ایده خوبی است!

اما سایت هایی که بک لینک می فروشند و به صفحات زیادی با موضوعات مختلف لینک می دهند معمولا مورد توجه رقبای خود قرار می گیرند و مستقیماً توسط این افراد به گوگل گزارش می شوند.

در این صورت، یک متخصص سایت را بررسی کرده و در صورت اطمینان از خرید و فروش بک لینک، آن را به صورت دستی جریمه می کند.

سایتی که از این طریق جریمه شده باشد در پنل جستجوی گوگل کنسول خود و در قسمت Manual Actions پیامی با موضوع لینک های غیر طبیعی دریافت می کند.

تصویر زیر این پیام را در نسخه قدیمی کنسول جستجوی گوگل برای سایتی که بک لینک می فروخت نشان می دهد.

تصویر دوم نمونه ای از جریمه دستی گوگل برای سایت خریدار بک لینک را نشان می دهد و با توجه به تغییر ظاهر کنسول جستجوی گوگل در نسخه جدید، نحوه نمایش آن متفاوت است.

گوگل کاربران را تشویق می‌کند تا سایت‌هایی را که سعی در فریب دادن موتور جستجو از این طریق دارند، شناسایی کنند. انجام این کار برای سایت خریدار و فروشنده گوگل جریمه خواهد شد.

تعداد لینک های ورودی به سایت شما در یک بازه زمانی مشخص و زمینه سایت های ارجاع دهنده از دیگر معیارهای گوگل برای شناسایی سایت های متخلف است.

برای مشاهده این فرم می توانید به صفحه معرفی سایت اسپم گوگل مراجعه کنید.

پس از به روز رسانی الگوریتم پنگوئن، استفاده غیرعادی از یک عبارت خاص مانند anchor text به لیست تخلفات گوگل در خرید بک لینک اضافه شده است.

چند نکته مهم در خرید بک لینک

اگر همچنان بر این امر اصرار دارید و روش‌های اصولی و بهتری مانند تولید محتوا را نمی‌پسندید، قبل از خرج کردن و پذیرش ریسک، نکات زیر را در نظر بگیرید تا احتمال جریمه‌های سایت خود را کاهش دهید:

 • بک لینک ها را در فواصل زمانی معین خریداری کنید. پیشنهادهایی مانند “تبلیغ در 10 سایت با صفحات 2 و 3” گزینه خوبی نیست.
 • مستقیماً با صاحب سایت در ارتباط باشید و با کارگزاران تبلیغاتی همکاری نکنید.
 • با سایت هایی که به طور گسترده لینک می فروشند و تبلیغات را می پذیرند همکاری نمی کند.
 • فقط از وب سایت ها مربوط به حوزه کاری لینک را خودتان بخرید.
 • به جای تبلیغات متنی در نوار کناری یا پاورقی سایت ها، از تبلیغات محتوا و محتوای شخصی سازی شده (Buy Ads Reports) استفاده کنید.
 • به جای خرید بک لینک در تمام صفحات سایت، در یک یا چند صفحه خاص تبلیغ کنید.
 • نسبت لینک های خریداری شده به کل لینک های طبیعی سایت کمتر از 10 درصد است.

اشتباهات رایج هنگام خرید بک لینک

با یک جست و جوی ساده در اینترنت، وب سایت های ایرانی و خارجی زیادی را خواهید یافت که بک لینک با آدرس های جذاب و موثر به فروش می رسانند.

اگر در خرید بک لینک بی تجربه هستید و اثرات مخرب آنها را نمی دانید، این سایت ها به راحتی می توانند شما را فریب دهند و سئوی سایت شما را برای همیشه خراب کنند. تصویر زیر نمونه هایی از تبلیغات فریبنده برای فروش بک لینک های بی کیفیت را نشان می دهد.

یکی از فناوری های جدید در فضای اینترنت، بهینه سازی غیرفعال برای موتورهای جستجو است که با هدف از دست دادن جایگاه رقبا انجام می شود.

با این حال، بسیاری از افراد با هدف بهبود وضعیت سایت خود و خرید بک لینک، بهینه سازی منفی برای موتورهای جستجو را در سایت خود انجام می دهند. بیایید به برخی از این لوگوها نگاه کنیم:

خرید بک لینک ارزان ( بک لینک و تاثیر آن بر سئو )

همه ما می دانیم که هیچ مجوز غیر منطقی وجود ندارد. شعار خرید بک لینک ارزان را در هر کجا که هستید بخوانید بک لینک های بی کیفیت بخرید.

اگر بک لینک ها ارزان هستند، به این معنی است که هرکسی می تواند به راحتی در همان مکانی که شما هستید، برای خود لینک ایجاد کند و با افزایش تعداد این لینک ها در یک سایت، ارزش و اعتبار منتقل شده به هر یک از این سایت ها کاهش می یابد.

همچنین، سایت هایی با تعداد زیادی لینک خارجی ممکن است توسط گوگل به عنوان بک لینک یا اسپمر علامت گذاری شوند، بنابراین بهتر است در آن فضا نباشید.

خرید بک لینک به صورت عمده

این سایت ها معمولاً علاوه بر ارزان بودن به تعداد زیادی لینک اشاره می کنند. همان نکاتی که در مورد خرید بک لینک ارزان گفتیم در مورد این دسته نیز صدق می کند.

علاوه بر این، وقتی لینک خود را در مدت زمان کوتاهی در بسیاری از سایت ها قرار می دهید، عملا به گوگل می گویید که آن سایت ها غیرعادی هستند.

گوگل می داند که شما باید در سال گذشته 50 لینک به سایت خود می داشتید و این تعداد به طور ناگهانی در مدت زمان کوتاهی مانند یک ماه به 2500 لینک افزایش می یابد.

پیوندهایی که با یک کلمه کلیدی پرچم گذاری شده و در سایت های کم ارزش قرار می گیرند. در این مورد، الگوریتم پنگوئن هیچ مشکلی در تشخیص نقص در ساخت لینک شما ندارد.

بک لینک رایگان!

این روش را می توان بدترین و موثرترین روش لینک سازی خارجی دانست. ابزارهای آنلاین آدرس سایت شما را دریافت می کنند و آن را در هزاران سایت دایرکتوری یا ابزار تست آنلاین قرار می دهند.

با این کار در مدت زمان کوتاهی تعداد زیادی لینک و همچنین لینک هایی از صفحات کم ارزش تولید خواهید کرد. بک لینک های رایگان را جدی نگیرید و به شدت از آنها دوری کنید.

پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر مفهوم بک لینک و عوارض آن مقاله بک لینک چیست را به دقت مطالعه کنید و در قسمت نظرات همین مقاله تجربیات خود را از خرید بک لینک با ما در میان بگذارید.

خرید بک لینک خارجی

یکی دیگر از تاکتیک های رایج برای فریب دادن شما استفاده از عباراتی مانند خرید بک لینک های خارجی یا خرید بک لینک های معتبر است که باعث می شود فکر کنید برای سایت شما مفید خواهند بود.

همانطور که قبلا ذکر شد، مهمترین معیار ما برای دریافت لینک از یک سایت مربوط بودن و اعتبار آن است. در حالی که اکثر این سایت ها فقط دارای یک گزینه اعتبار بالا هستند و هیچ ارتباطی با سایت شما ندارند.

آموزش حرفه ای خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی

یکی از مهم ترین عوامل موثر بر کسب جایگاه در نتایج گوگل، در نظر گرفتن استانداردهای لینک بیلدینگ داخلی و البته توسعه استراتژی لینک بیلدینگ خارجی است.

خرید بک لینک ممکن است سایت شما را توسط گوگل جریمه کند، اما اگر اصول و استانداردهای لینک سازی را به خوبی بدانید، می توانید از تاثیر شگفت انگیز بک لینک ها بدون احتمال جریمه شدن استفاده کنید.

آکادمی ویپسیما با ارائه کارگاه تخصصی لینک بیلدینگ تمامی روش ها و استانداردهای باندینگ کلاه سفید را به شما آموزش می دهد. محتوای این کارگاه به شرح زیر است:

 1. عوامل مؤثر بر اثر همبستگی – آب همبستگی
 2. اصول لینک دهی داخلی به سایت – لینک های داخلی
 3. راهنمای کامل خرید بک لینک – خرید بک لینک
 4. راهنمای خرید تبلیغاتی – رپورتاژ
 5. تکنیک های لینک سازی دستی – بک لینک رایگان
 6. تقویم ساختمان را وصل کنید

تصویر بالا نمونه ای از طرح استخراج لینک و تاثیر عوامل مختلف در ایجاد پیوند داخلی و خارجی سایت شما است.

تمامی عناصر این نمودار و روش های صحیح استفاده از هر عنصر در این کارگاه بررسی و آموزش داده شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این کارگاه به صفحه آموزش لینک سازی مراجعه نمایید.

سوالات متداول بک لینک و تاثیر آن بر سئو

تاثیر بک لینک در بهینه سازی موتورهای جستجو چیست؟

در یک پاسخ کوتاه می توان گفت، بسیار! بله، یکی از مهم ترین عواملی که اعتبار یک سایت و رتبه آن را برای گوگل تعیین می کند، لینک های سایت های دیگر است.

اما فراموش نکنید که هر لینکی نمی تواند تاثیر مثبتی بر سئوی شما داشته باشد و عواملی مانند ارتباط عینی سایت ها، انتخاب انکر تکست مناسب، زمان بندی و صفحه ای که لینک را دریافت کرده نیز از عوامل موثر در کیفیت سایت هستند. بک لینک های شما..

آیا خرید بک لینک یک سبک کلاه سیاه است یا یک تکنیک خاکستری؟

تکنیک‌های کلاه خاکستری در واقع همان تکنیک‌های کلاه سیاه هستند، اما در انجام این کار مواردی را دنبال می‌کنیم تا گوگل به پیوندهای عینی و غیر واقعی ما پی نبرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر، پیشنهاد می کنیم به سری مقالات بهینه سازی موتور جستجوی کلاه سیاه ما مراجعه کنید.

خرید بک لینک قطعا از دیدگاه گوگل یک تاکتیک کلاه سیاه است، با این حال، اگر استانداردهای لینک سازی خارجی را بدانید و به درستی از آنها پیروی کنید، می توان آنها را در دسته کلاه خاکستری قرار داد.

بک لینک دائمی چیست؟

زمانی که در مورد خرید بک لینک صحبت می کنیم، معمولاً منظور از قرار دادن لینک های متنی در سایدبار یا فوتر در تمام صفحات یک سایت دیگر است که معمولا به صورت ماهانه و غیر دائمی به فروش می رسند.

اما در واقعیت، هر لینکی که از دامنه دیگری به سایت شما ارائه شود، یک بک لینک در نظر گرفته می شود.

بک لینک های دائمی شام مانند ایجاد پروفایل های کاربر در سایت های دیگر، نظرات بازاریابی در سایت ها و انجمن ها یا انتشار گزارش ها تبلیغ می شوند. این لینک ها برای همیشه در سایت های دیگر باقی می مانند و نیازی به تمدید ندارند.

گوگل چگونه بک لینک ها را تشخیص می دهد؟

الگوریتم پنگوئن یکی از مهمترین ابزارهای گوگل برای مقابله با تولید لینک غیرطبیعی است.

این الگوریتم مسائل مختلفی مانند پراکندگی متن لنگر، ارتباط عینی سایت ها، سابقه فعالیت لینک سازی، دنبال کردن یا دنبال کردن لینک ها و غیره را بررسی می کند.

 

 

آموزش جامع تغییر دامنه سایت بدون از دست دادن سئو