لینک سازی داخلی مقالات جدید به سبک ساده و کاربردی

لینک سازی داخلی مقالات جدید به سبک ساده و کاربردی

 

لینک سازی داخلی بهترین و مطمئن ترین راه برای تقویت یک صفحه از سایت و بهبود موقعیت آن در نتایج جستجو است.

بسیاری از وب سایت ها به دلیل سطح رقابت و سختی کلمات کلیدی هدف، نیازی به لینک خارجی ندارند و با در نظر گرفتن استانداردهای فنی سئو، ارائه محتوای با کیفیت بالا و توجه به لینک سازی داخلی می توانند جایگاه خوبی در نتایج جستجو داشته باشند.

ربات های گوگل از لینک ها برای درک اهمیت عینی صفحات و تعیین اهمیت و اعتبار صفحات استفاده می کنند.

زمانی که ربات ها وارد صفحه ای از سایت شما می شوند، تمامی لینک های آن صفحه را بررسی می کنند و با توجه به متن مرتبط (Anchor Text) ارزش و اعتبار آن ها را افزایش می دهند.

معمولا وقتی محتوای جدیدی به سایت اضافه می کنیم، سعی می کنیم با لینک دادن به مقالات قدیمی یا صفحات ارزشمند سایت به رشد سایتشان کمک کنیم، اما این مقالات جدید نیز نیاز به لینک شدن و افزایش اعتبار دارند. راه حل آنها چیست؟

در گذشته مقاله ای برای بهبود سئو سایت با استفاده از مقالات قدیمی منتشر کرده بودیم، اما در این مقاله قصد داریم شما را با روشی بسیار کاربردی و البته ساده برای افزایش شانس شما برای به دست آوردن جایگاه جدید آشنا کنیم. مقالات در سایت.

مقالات جدید چه پیوندهایی دریافت می کنند؟

با انتشار هر محتوای جدید در سایت، بخشی از فرآیند لینک سازی داخلی به صورت خودکار انجام می شود. مهمترین زمینه هایی که در آن مقالات جدید نمایش داده می شوند و پیوندهای داخلی انجام می شود عبارتند از:

1- صفحه اصلی سایت

صفحه اصلی هر سایت معمولا مهمترین و با ارزش ترین صفحه از نظر اعتبار برای لینک سازی داخلی است. بسیاری از سایت ها فضایی برای نمایش آخرین مقالات در صفحه اصلی دارند و هر محتوای جدیدی پس از انتشار یک لینک داخلی از آن صفحه دریافت می کند.

مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که این بخش عملا با مقالات جدید به روز می شود و دیگر لینک داخلی به آن مقاله وجود ندارد. در نتیجه نمی توان آن را یک راه حل دائمی در نظر گرفت.

2- صفحات دسته بندی یا تگ

هر محتوای جدید احتمالاً در یک یا چند دسته و برچسب مختلف قرار می گیرد. این صفحات معمولا به دلیل لینک سازی داخلی و خارجی بسیار ارزشمند بوده و تاثیر مستقیمی بر سرعت ایندکس و افزایش اعتبار مقالات جدید خواهند داشت.

صفحات آرشیو تعداد محدودی مقاله جدید را نمایش می دهند و پس از انتشار هر مقاله جدید یکی از موضوعات موجود در آن به صفحه دوم منتقل می شود.

مقالات صفحه اول آن دسته یا تگ بیشترین ارزش و اعتبار را از نظر لینک سازی داخلی دارند. بنابراین این فضا در هنگام انتشار مقاله نیز بسیار مهم است، اما به مرور زمان ارزش و تاثیر خود را از دست می دهد.

3- مقالات مرتبط را در صفحه مقالات دیگر مشاهده کنید

بسیاری از سایت ها مانند وب سیما فضایی برای نمایش مقالات مرتبط دارند. در برخی از سایت ها، این بخش جدیدترین مقالات سایت را نمایش می دهد و در برخی دیگر، جدیدترین مقالات در همین دسته نمایش داده می شود.

در عمل با انتشار محتوای جدید ممکن است تعداد زیادی لینک از سایر صفحات سایت برای آن تولید شود. اما مانند صفحه اصلی و صفحات دسته بندی، این فضا نیز به مرور زمان تغییر می کند و با مقالات جدید جایگزین می شود.

نتیجه

به طور کلی می توان گفت؛

پیوندهای داخلی در فضاهای ایستا ارزش و تأثیر زیادی دارد، اما با گذشت زمان و انتشار مقالات جدید، این اثربخشی کاهش می یابد.

در نتیجه این روش ها نمی تواند کافی باشد و باید راه حلی دائمی و قابل اجرا برای این مشکل پیدا کنیم. به نظر شما بهترین راه حل این مشکل چیست؟ آیا شما درست فکر می کنید؛ محتوای مقالات دیگر را به این مقاله جدید پیوند دهید.

لینک های موجود در متن مقاله همیشه باقی خواهند ماند و ارزش و تاثیر آنها به مرور زمان از بین نخواهد رفت. سوال اینجاست که چه مقالات و صفحاتی باید به یک مقاله جدید لینک دهند؟ در ادامه راه حلی کاملا کاربردی و استاندارد را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

پیوند داخلی به مقالات سایت قدیمی مرتبط با موضوع

وقتی محتوای جدیدی را در سایت منتشر می کنیم، بهترین راه برای تقویت آن، شناسایی صفحات مرتبط و ایجاد لینک های داخلی از درون محتوای آنها به این مقاله است. البته این کار به دلایل زیر می تواند بسیار سخت و زمان بر باشد:

  1. بسیاری از سایت ها چندین نویسنده دارند و نویسندگان از محتوای دقیق مقالات دیگران اطلاعی ندارند.
  2. ممکن است مقاله ای مرتبط با موضوع وجود داشته باشد، اما به دلیل زمان زیادی از انتشار آن از شما پنهان می شود.
  3. تجزیه و تحلیل تمام صفحات سایت و یافتن بخش های مربوطه ممکن است بیشتر از زمانی که صرف نوشتن یک مقاله جدید کرده اید طول بکشد.

منطقی نیست که ما زمان زیادی را صرف جستجوی فرصت های لینک سازی داخلی کنیم، به نظر شما بهترین راه برای یافتن منابع مرتبط در سایت چیست؟

پاسخ به این سوال ساده است; جستجوی گوگل!

صفحات و مقالات سایت شما توسط روبات های گوگل ایندکس و بررسی می شوند و الگوریتم های گوگل بر اساس محتوای این صفحات موضوع و مفهوم آنها را درک می کنند و جایگاه آن ها را در نتایج جستجو مشخص می کنند. هر مقاله جدید مفهوم یا عبارت کلیدی جدیدی را هدف قرار می دهد.

به احتمال زیاد با جستجو در گوگل صفحه دیگری را نخواهیم یافت که جایگاه خوبی با این عبارت داشته باشد. یک راه حل ساده برای یافتن بهترین صفحات وجود دارد.

به سادگی آدرس سایت خود را با: راه اندازی سایت گوگل جستجو کنید و کلمه کلیدی مقاله جدید را در کنار آن قرار دهید.

به این ترتیب گوگل بهترین صفحات مرتبط با این موضوع را در سایت شما نمایش می دهد.

به تصویر زیر نگاهی بیندازید. مطلب جدیدی با عنوان ریدایرکت 301 چیست در سایت آکادمی وبسیما منتشر شده است و قصد داریم بهترین صفحات را برای لینک سازی داخلی شناسایی کنیم. با استفاده از همین تکنیک به نتایج زیر می رسیم.

به این ترتیب 4 مقاله پیدا کردیم که از نظر محتوایی کاملاً با موضوع ریدایرکت 301 مرتبط هستند و در برخی از مطالب آنها به این مفهوم اشاره شده است.

اکنون که صفحات مربوطه را پیدا کردیم، کافی است یک تحلیل ساده روی آنها انجام دهیم و یک لینک داخلی ایجاد کنیم که موضوع مقاله جدید در آن ذکر شده است.

توجه داشته باشید که لازم نیست این کار را در همه صفحات یا تعداد زیاد انجام دهیم. کافی است برای هر مقاله جدید 3 تا 5 مقاله مرتبط و فرصت های لینک سازی در سایت خود پیدا کنید.

این باعث می شود دو اتفاق مهم رخ دهد:

1- مقالات قدیمی سایت به روز شده و کاربران می توانند در حین مطالعه منابع جدید را بیابند.

2- مقالات جدید لینک های داخلی ارزشمندی به دست می آورند و شانس بیشتری برای کسب موقعیت خواهند داشت.

نقطه بحرانی!

موفقیت در سئو مستلزم توجه به جزئیات و البته رضایت کاربر است. قبل از ایجاد لینک در این صفحات، مراقب باشید که آیا کاربران با دیدن آن لینک روی آن کلیک می کنند؟ اگر این لینک برای کاربران مفید نیست، احتمالا برای ربات های گوگل ارزشی ندارد.

نه تنها یک پیوند ناخواسته به بهبود موقعیت آن صفحه کمک می کند، بلکه می تواند درک گوگل از محتوای قدیمی را نیز گمراه کند.

الآن امتحانش کن

ما مقالات زیادی در زمینه آموزش سئو منتشر کرده ایم که اجرای اکثر آنها ممکن است دشوار باشد یا زمان زیادی طول بکشد تا تاثیر خود را نشان دهند. اما اجرای این تکنیک بسیار ساده است و تجزیه و تحلیل اثر آن زمان زیادی نمی برد.

برای درک بهتر تاثیر و ارزش این فناوری، پیشنهاد می کنیم همین کار را برای آخرین مقاله ای که در سایت خود منتشر کرده اید نیز انجام دهید. صفحات مرتبط را به همان روشی که گفتیم پیدا کنید و لینک مقاله جدید را در فضای مناسب قرار دهید.

برای مشاهده تاثیر این روش سریعتر، صفحات به روز شده را با استفاده از ابزار URL Inspection در پنل کنسول جستجوی گوگل ارسال کنید و یک درخواست نمایه سازی مجدد ارسال کنید.

احتمالاً در عرض یک هفته در محل مقاله جدید خود نتیجه این آزمایش را خواهید دید. لطفاً نتایجی را که از این روش دریافت کرده اید به اشتراک بگذارید و ترتیب مقالات جدید را در قسمت نظرات همین صفحه تغییر دهید تا بتوانیم از تجربیات یکدیگر برای ارائه راه حل های ساده تر و کاربردی تر استفاده کنیم.

 

 

فناوری محتوا ابتدا در طراحی وب سایت